| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | |
sort ascending
Cursuri opţionale pentru anul şcolar 2016-2017

Oferta de cursuri opţionale pentru anul şcolar 2016-2017 este prezentată mai jos:

Cursuri opţionale pentru anul şcolar 2015-2016

Oferta de cursuri opţionale pentru anul şcolar 2015-2016 este prezentată mai jos

Cursuri de limba chineză la Colegiul Naţional „Ferdinand I”

„O fostă elevă de-a mea, Ioana Afrăsinei Budală îmi scrie din China, unde studiază (MBA), dacă nu suntem interesați de un parteneriat cu un liceu chinez. Așa a început întrega poveste”, spune d-na prof. Mirela Berza.

Cursuri de dezvoltare personală pentru elevii şi profesorii de la „Ferdinand”

„Dezvoltarea personală este convingerea că meriți să-ți  dedici efort, timp și energie. Îți oferă permisiunea de a investi în tine, astfel încât să îți dezvolți propriul potențial.”   Denis Whitley

Perfecționarea trebuie sa fie un demers intenționat.

Ca urmare, un grup de profesori și elevi ai colegiului au intenția de a dovedi că poți deveni cu fiecare clipă mai bun. În acest sens se parcurg teme specifice de training sub îndrumarea d-nei Simona David Crisbășanu.

Cursuri de dans sportiv

Elevii colegiului, care locuiesc în internat, participă la cursuri de dans sportiv oferit de Clubul Authentic  Dans

Cursuri Cambrige YLE pentru profesori

Va informam ca in data de 16 noiembrie 2013 British Council Iasi in parteneriat cu Casa Corpului Didactic ‘’Spiru Haret’’ Iasi va organiza seminarul YLE adresat nivelului Cambridge English Young Learners.

Seminarul durează 6 ore, iar pe parcursul acestuia participantii se vor familiariza cu tehnicile de pregatire a examenului si isi vor perfectiona metodele de predare a limbii engleze. La sfarsitul seminarului participantii primesc un certificat eliberat de British Council Romania.

Pages