| 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | |
sort descending
Laboratoare de informatică

În cadrul Colegiului Naţional FERDINAND I se află două laboratoare de informatică ultra moderne care dispun de următoarele dotări:

• 50 computere
  • tablă interactivă
  • tablete grafice
  • imprimante
  • copiator

Laborator de informatică dotat de către părinții colegiului

Joi, 20 decembrie 2013, la colegiul nostru s-a făcut inaugurarea unui laborator cu 25 de calculatoare cumpărate de către părinți.

Suntem foarte încântați că părinții au luat în considerație prioritățile noastre. Prima prioritare trecută pe lista directorului școlii este modernizarea laboratoarelor de informatică.  La numărul mare de clase de matematică-informatică, la interesul din ce în ce mai crescut al elevilor față de tehnicile moderne IT, trebuie asigurat un standard corespunzător în ceea ce privește dotarea acestor laboratoare.

Laboratorul de biologie

Situat la etajul I în corpul A

Laboratorul de chimie

Situat la etajul I în corpul A