| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | |
sort ascending
Tufescu Luciana

Diriginte la clasa a IX-a E

Sunt profesor de chimie, gradul I. Am absolvit Facultatea de Chimie studii de licenţă şi master la Universitatea  „Alexandru  Ioan Cuza” Iaşi.

Tudor Andrei Valentin
Trofin Ovidiu

Diriginte la clasa a XI-a C

Tradiţiile româneşti - izvor de artă şi cunoaştere

"Răsuflul cald al primăverii
Adus-a zilele-nvierii."
Renaşterea naturii a aprins imaginaţia elevilor de la clasa pregătitoare, clasele I, a III-a şi a IV-a A (înv.Ţintaru Anişoara, Dima Adriana, Ojog Maria, Vătămănescu Margareta)care au pregătit diverse lucrări în aşteptarea marii sărbători a Paştelui.Tematica a fost exprimată într-o cromatică caldă, trădând astfel emoţia micilor artişti.

Tomulescu Răzvan
Toamna se numără.... cărțile citite

Elevii clasei a II-a B au fost răsplătiți pentru efortul depus în clasa întâi - deprinderea de a citi din plăcere. Cu răbdare și  exercițiu au fost îndrumați pe această cale de doamna profesoară pentru învățământ primar, Margareta Vătămănescu, biblioteca colegiului fiindu-i parteneră.

Pages