Error message

• Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context has a deprecated constructor in require_once() (line 127 of /home3/r60861hitp/colegiulferdinand.ro/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context_required has a deprecated constructor in require_once() (line 127 of /home3/r60861hitp/colegiulferdinand.ro/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ctools_context_optional has a deprecated constructor in require_once() (line 127 of /home3/r60861hitp/colegiulferdinand.ro/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; panels_cache_object has a deprecated constructor in require_once() (line 127 of /home3/r60861hitp/colegiulferdinand.ro/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Acţiune comunitară 01.11-20.12.2014

Publicat de staff la 05 Februarie 2015

Colegiul Ferdinand I Bacău, a derulat un proiect caritabil de anvergură, menit a le face sărbătorile mai uşoare bătrânilor, persoanelor bolnave în fază terminală și copiilor de la Azilul Bogdănești, județul Suceava. Proiectul de acţiune comunitară a fost iniţiat de profesorii, elevii și părinții colegiului sub egida „Crăciun fericit și pentru ei”. Persoanele implicate au donat bani, articole de îmbrăcăminte, produse sanitare, medicamente. Cu banii strânși, 3460 lei, s-au cumpărat alimente pentru cei 120 de beneficiari ai azilului.
S-a demonstrat că voluntariatul apropie oamenii şi rupe frontierele, persoanele implicate în proiect dând dovadă de multă mărinimie de suflet, de-a lungul celor 4 ani de derulare. Proiectul a avut şi o latură educativă, copiii implicaţi fiind conştientizaţi că atunci când dăruiesc iubire, primesc iubire, iar când respectă, vor fi la rândul lor respectaţi. În proiect au fost implicate deopotrivă cadrele didactice şi părinţii.

Coordonator, prof. Ana Întuneric, Cristina Sichim