CAMBRIDGE în şcoală şi pretestare CAMBRIDGE- decembrie 2014

Publicat de staff la 08 Decembrie 2014

După cum cred că v-ați obișnuit, Colegiul a organizat în perioada 4-5 decembrie 2014 o altă sesiune Cambridge CAE, în colaborare cu European Examinations Centre. Și de această dată, candidații au optat pentru varianta Computer Based, mai  “user-friendly” (daca userii sunt adolescenți), mai fâșneață și mai...ieftină.

Concomitent cu examenul, s-a desfășurat o sesiune “mamut” de pretestare pe nivelul B2 (au participat 94 de elevi), de mare folos pentru viitorii candidați Cambridge și, de ce nu, pentru viitorii candidați ai competențelor lingvistice în 2015. Acțiunea s-a desfășurat cu sprijinul catedrei de informatică, față de care avem numai cuvinte de mulțumire (în special pentru doamnele ing. Macovei și Stancu și dl ing. Țampău).

prof. Gabriela Laslău