Premii şi titluri pentru CNF


      Elevi calificați la olimpiadele naționale -- an școlar 2016-2017

      Evidență premii olimpiade


  • Rezultatele obținute în anul școlar 2015 - 2016 pot fi consultate aici

  • Rezultatele obținute în anul școlar 2014 - 2015 pot fi consultate aici și aici

  • Rezultatele obținute în anul școlar 2013 - 2014 pot fi consultate aici

  • Rezultatele obținute în anul școlar 2012 - 2013 și premiate la Gala Învățământului Băcăuan ediţia a VII-a pot fi consultate aici


  • Elevii care au obținut rezultate deosebite la concursurile şi olimpiadele internaţionale

NESFÂNTU EFTIMIE
PREMIUL I  (aur) – Olimpiada internaţională de chimie – Moscova – 1972

MOCANU TIBERIU
PREMIUL III  (bronz) – Olimpiada internaţională de fizică – Moscova – 1979

ANDREIU BOGDAN
PREMIUL  I (aur) –  Balcaniada de matematică – Atena – 1987,  PREMIUL II  (argint) – Olimpiada internaţională de matematică – Havana – 1987

NEGOIŢĂ VIOREL
PREMIUL II (argint) –  Olimpiada internaţională de fizică - Varşovia – 1989

DONEA CONSTANTIN
PREMIUL III (bronz) –  Olimpiada internaţională de fizică - Havana – 1990

PREDA RADU
PREMIUL I  (aur) – Olimpiada internaţională de informatică – Minsk – 1991

BEJENARU ION 
PREMIUL  I (aur) –  Balcaniada de matematică – Atena – 1992, 
PREMIUL III  (bronz) – Olimpiada internaţională de matematică – Istanbul – 1993

ŞOVA CLEMENT
PREMIUL III  (bronz) – Olimpiada internaţională de chimie – Perugia – 1993

GORIŢĂ GEORGE
PREMIUL  III (bronz) –  Balcaniada de matematică – Bacău – 1996

BORA FLORIN 
PREMIUL  I (aur) –  Concurs internaţional de fizică –  Iakutsk – 1996

DANIEL DRAGOMIR
MENŢIUNE – Concurs internaţional de filosofie - Istanbul– 1996,   PREMIUL II (argint) –  Olimpiada internaţională de filosofie - Varşovia – 1997

STOICA ANITA ALEXANDRA
PREMIUL  III (bronz) –  Olimpiada internaţională de biologie– Ashgabat – 1997,  PREMIUL III  (bronz) – Olimpiada internaţională de biologie – Kiel – 1998

TONIŢA VALENTIN
PREMIUL III  (bronz) – Olimpiada internaţională de matematică – Nicosia – 1998, PREMIUL I  (aur) – Concurs internaţional de matematică – Iakutsk – 1998

PERJA ANCA
PREMIUL I  (aur) – Concurs internaţional de pictură UNFPA (ONU) –  1998

VLAD DASCĂLU
PREMIUL I  (aur) – Olimpiada internaţională de informatică – Tampere, Finlanda – 2001, PREMIUL I  (aur) – Balcaniada de informatică – Albania – 2001

ZAHARIUC ADRIAN IOAN
PREMIUL I  (aur) – Balcaniada de matematică – Izmir, Turcia – 2003, PREMIUL III  (bronz) – Olimpiada internaţională de matematică – Atena, Grecia– 2004, PREMIUL I  (aur) – Balcaniada de matematică – Iaşi, România – 2005,  PREMIUL I  (aur) – Olimpiada internaţională de matematică – Me'rida, Mexic– 2005

SIMINA BRÂNZEI
PREMIUL „Euclid” – Concurs de matematică de la Universitatea Ontario – Canada– 2004

GÂRŢU ALEXANDRA, GÂRŢU ŞTEFANA, CRISTEA ALEXANDRA, AIRINEI MARIUS, UNGUREANU IRINA
Locul 8 – Concurs internaţional de proiecte Join Multimedia (IT) – Siemens, Germania – 2005