Simpozion Județean „Ferdinand I. Ferestre educaționale între tradiție și modernitate”, 26.11.2018

Publicat de staff la 16 Octombrie 2018

Colegiul Național „Ferdinand I” vă invită la Simpozionul  Județean „Ferdinand I. Ferestre educaționale între tradiție și modernitate” - ediția a II-a, ce se va desfășura în cadrul colegiului la data de 26.11.2018, începând cu ora 10:00.

Tema ediției este „MODELE, MOTIVE, MĂRTURII - ROMÂNIA 100”.

Detaliile privind trimiterea lucrărilor, programul și alte informații se regăsesc în regulament.

Avem rugămintea de a respecta întocmai precizările cu privire la formatarea lucrărilor conform regulamentului.

Pentru participanții din afara colegiului vă rugam să trimiteți la adresa de e-mail  simpozionferdinand@gmail.com acordul de parteneriat completat și semnat până joi, 18.10.2018.

Afișul Simpozionului Regulamentul Simpozionului, formularul de înscriere pentru elevi și profesori, calendarul Simpozionului și anexele corespunzătoare Acord de parteneriat