Colegiul Național " Ferdinand I" la aniversarea a 155 de ani

Publicat de staff la 17 Noiembrie 2022

          În pragul aniversării celor 155 de ani de ființare, colegiul nostru sărbătorește tradiția, performanta, spiritul novator prin activități și evenimente ce au devenit deja un brand. Balul bobocilor, un concurs al talentelor și al eleganței, a deschis seria acestora și, in decursul săptămânii viitoare, manifestările continuă cu ReGala Ferdinand. Este un moment mult așteptat de elevi, cadre didactice și părinți deopotrivă, in care evidențierea și recompensarea rezultatelor meritorii se îmbină armonios cu actul artistic, într-o autentică celebrare a spiritului ferdinandist.
          Despre toate acestea, dar și despre ceea ce înseamnă viața care pulseaza între zidurile vechiului lăcaș de cunoaștere, în reportajul realizat de echipa Jurnal FM pe care vă invităm să-l urmăriți! Detalii AICI