Concursul Național Interdisciplinar ”SOLOMON MARCUS” 2023 - poziția 91 în Calendarul Concursurilor Naționale Interdisciplinare 2023, fără finanțare M.E.

Publicat de staff la 09 Mai 2023

Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Bacău și Colegiul Național ,,Ferdinand I” din Bacău vă anunță că, în perioada 20 - 28 mai 2023, se va desfășura a VIII-a ediție a Concursului Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” inclus în Calendarul Concursurilor Naționale Școlare - 2023, fără finanțare M.E., nr. 24350/19.01.2023, secțiunea 2, Concursuri școlare interdisciplinare și transdisciplinare, poziția 91. Se reia astfel o competiție ce stă sub semnul interdisciplinarității, într-o manieră originală, inspirată de personalitatea academicianului Solomon Marcus.   

Data desfăşurării : 27 mai 2023, ora 11.00

Durata concursului- 2 h/gimnaziu si 3h/liceu

Mod de desfășurare: directă (27 mai 2023, Colegiul Național “Ferdinand I”, Bacău,str. George Bacovia, nr. 45) și indirectă ( perioada de înscriere în concurs și de trimitere online a lucrărilor pentru secțiunea indirectă este 20 – 25 mai 2023)

Locul desfăşurării: Colegiul Naţional ,,Ferdinand I” din Bacău.

Toate detaliile necesare se gasesc in documentele mai jos.

Documentele necesare înscrierii precum și produsele multimedia se vor trimite pe adresa de mail a concursului: concurs_solomon­_marcus@colegiulferdinand.ro, respectand datele limită specificate in documentul Precizări referitoare la Concursului Național Interdisciplinar „Solomon Marcus”.

IMPORTANT!!! Vă informăm că, în contextul declanșării grevei generale din învățământ, calendarul Concursului Național Interdisciplinar ”Solomon Marcus” s-a modificat cu aprobarea ISJ Bacău, după cum urmează:

- 7 iunie 2023 data limita de înscriere a participanților și de trimitere a produselor multimedia pe adresa concursului (concurs_solomon_marcus@colegiulferdinand.ro);

-10 iunie 2023, ora 11:00, proba scrisă la Colegiul Național ”Ferdinand I” Bacău.

Invitație

Precizări referitoare la Concursului Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” 2023

Acord de parteneriat Concurs SOLOMON MARCUS 2023

Anexa 1- Tabel înscriere Concurs Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” 2023

Bibliografie Concurs Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” 2023

Acord elev major Concurs Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” 2023

Acord parinte tutore legal Concurs Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” 2023

Tabel înscriere Concurs Național Interdisciplinar „Solomon Marcus” 2023