CRĂCIUN FERICIT, SĂRBĂTORI BINECUVÂNTATE ȘI LA MULȚI ANI 2024!

Publicat de staff la 30 Decembrie 2023

E decembrie. Ninge cu frânturi de suflet pline de emoții, cu priviri duioase de copil, iar licărul lor strălucește de dragoste și iubire.
    E sărbătoarea Nașterii Mântuitorului Nostru, Iisus Hristos, iar îngerii vestitori s-au strâns aici spre a ne vesti miracolul lumii. Am venit și noi în clinchete de clopoței, în jurul bradului etern, împodobit cu steluțe argintii și luminițe multicolore, pentru a vă aduce în dar cele mai alese urări de sănătate și pace. Copiii ansamblului C.N."Ferdinand I" vin să vă bucure inima și să vă ureze ca aceste clipe magice să vă însoțească întotdeauna! 
   Din modestul nostru program, vă rugăm să ascultați câteva colinde specifice acestei perioade. "Moș Crăciun cu plete dalbe" vine printre noi, în acordurile muzicale ale întregii lumi acum,când ceasornicul cu bătaia lui de dom anunță bucuria momentului "CRACIUN FERICIT, SĂRBĂTORI BINECUVÂNTATE ȘI LA MULȚI ANI 2024!"

Colind interpretat de cadrele didactice ale Colegiului Ferdinand