Premii pentru „Ferdinand I” la Gala FSC 2015

Publicat de staff la 16 Mai 2015

O seară specială pentru Colegiul Naţional „Ferdinand I”- La Gala Premiilor Comunităţii Băcăuane ediţia a - XIV-a, organizată de către Fundaţia de Sprijin Comunitar (FSC), la categoria Premiile de Excelenţă, Colegiul „Ferdinand I” a avut 3 nominalizări din 5.

Cele 5 nominalizări au fost: Ştefan AVRAM preşedintele consiliului elevilor, pentru proiectul HAI SĂ JUCĂRIM, Cristinel POPA, pentru proiectul ALUMNI Ferdinand, Adrian IORDACHE, vicepreşedinte al Asociaţiei Părinţilor Ferdinand, pentru întreaga activitate derulată în cadrul Asociaţiei, Adriana ROŞU, pentru întreaga activitate dedicată copiilor cu deficienţe în vedere în cadrul Asociaţiei Sprijin pentru Părinţi şi DEDEMAN Bacău, pentru excelenţa în business şi pentru plusvaloarea incontestabilă adusă Bacăului.

Secţiunea a avut doi mari câştigători - Cristinel POPA, în numele echipei ALUMNI Ferdinand şi compania DEDEMAN Bacău. FELICITARI Cristi Popa şi întregii echipe ALUMNI FERDINAND! Felicitări Ştefan şi consiliului elevilor pentru că încercaţi şi vreti să fiţi mai buni! Felicitări echipei aflate la conducerea Colegiului Naţional FERDINAND I (Director prof. Mirela Berza şi Director adj. prof. Nicu HARASEMCIUC) pentru că susţineţi şi încurajaţi ideea unei şcoli "ALTFEL"!

Mulţumim FSC pentru apreciere şi pentru tot ceea ce faceţi în comunitatea noastră!