| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | |
sort descending
Termeni şi condiţii - Colegiul Naţional Ferdinand I Bacău

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut sagittis id mauris in consectetur. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Fusce diam velit, hendrerit vel blandit quis, pretium et mauris. Duis lobortis, massa quis mattis euismod, magna nunc ornare lorem, id accumsan nisl tellus at nulla. Proin malesuada ipsum eu sem euismod feugiat. Praesent volutpat arcu eleifend ante aliquam congue. Ut ullamcorper dictum egestas. Curabitur accumsan, augue eget lacinia pharetra, diam lorem venenatis lacus, a feugiat justo tellus a augue.

The Hour of Code

Hour of Code este un proiect remarcabil. Poate naște pasiuni sau ne poate face pur și simplu să înțelegem mai ușor și mai bine lumea în care trăim. Nu e nevoie de cunostințe speciale, e distractiv, iar câștigul este extraordinar. Copiii și tinerii de astăzi sunt captivați de tehnologie și își petrec ore în șir în fața unui computer, a unei tablete sau a unui telefon.

Tineri englezi în vizită la „Ferdinand”

Pe 26 octombrie 2017, Colegiul Naţional “Ferdinand I” a primit vizita unui grup de tineri de la “Hackney Virtual School for Looked After Children” din Marea Britanie, ȋn cadrul proiectului “RELATE”, coordonat de prof. Nicoleta Nistor şi Natalia Roxana Mihu.

Ţintaru Anişoara

Clasa a III-a

Ţinte şi opţiuni strategice

pentru perioada 2013-2017

Toamna se numără.... cărțile citite

Elevii clasei a II-a B au fost răsplătiți pentru efortul depus în clasa întâi - deprinderea de a citi din plăcere. Cu răbdare și  exercițiu au fost îndrumați pe această cale de doamna profesoară pentru învățământ primar, Margareta Vătămănescu, biblioteca colegiului fiindu-i parteneră.

Pages